Induló cikksorozatunkban bemutatjuk hallgatóinkat, akik saját útjukat járva inspirálhatnak másokat is.
Ismerjétek meg Gerevich T. Dominikot, aki nemcsak sikeres vállalkozó, hanem egyetemünk hallgatója is! Dominik remek példája annak, hogyan lehet a tanulmányokat a vállalkozás mindennapi életébe átültetni, és hogyan segítheti az online tanulás a munka és az üzleti tevékenység összehangolását. Története inspiráló betekintést nyújt az innováció és az oktatás találkozásába. Fogadjátok szeretettel a vele készült interjút.
Miért választottad ezt a szakot, és mit szeretsz benne a legjobban?
Startup vállalkozó vagyok és projektem életre hívásához, illetve annak sikerességéhez fontosnak gondoltam/gondolom az üzleti managment ismeretét. Imádom, hogy az oktatási rendszer ennél az intézménynél gyakorlatias, az itt tanultakat jól tudom alkalmazni a vállalkozásom mindennapjaiban.
A Circle of Motorsports és a People of Sports célja, hogy olyan szakmai felületet bíztosítson a szereplők számára, ami kihatással lesz a mindennapjaikra magyarul megkönnyíti azt. Célom az információ áramlás megkönnyítése a sportok minden területén, valamint kapcsolati hálójuk kibővítése. Korábban nem létezett olyan felület, ahol a szereplők és az események egységesen tudtak volna megjelenni.
Nem akartam egy száraz adtbázist így létrehoztam egy ízig-vérig közösségi oldalt, ami innovatívan digitalizálja a sport és a motorsport világát.
Miért a Varsovia Egyetem mellett döntöttél?
Rally versenyzőként és startup vállalkozóként is fontos volt számomra, hogy olyan egyetemre járhassak, ahol a modern és felgyorsult világunkban az idő az egyik legfontosabb tényező. A tradicionális jelenléti oktatás bizonyos értelemben már elavult szerintem bár értelemszerűen vannak szakok, ahol az szükséges.
Kiemelném még azt a modern szemléletét is az egyetemnek, hogy nemcsak száraz elméleti anyagot adnak át tanáraink, hanem gyakorlatias életből merített és aktuális tudást is kapunk tapasztalatokra építve.
Mit szeretsz a legjobban nálunk? (Távoktatás, oktatás stílusa stb.)
A távoktatás előnyeit hosszasan ecsetelhetném mi mindenre jut időm amiatt, hogy nem kell előadásokon ülnöm egésznap egy fix helyszínen.
Oktatás modern és kifejezetten vállalkozói szemlélettel zajlik, nekem már feltünt, hogy minden órám végén nem az van bennem (mint pl: a középiskolában) de jó, hogy vége, hanem az, hogy mikor lesz a következő és mi mindent tanulhatok még. Ugyanakkor külön érdekessége az egyetemnek és nekem is, hogy mindketten innovatívan a digitalizációban a virtuális térben látjuk a jövőt.
Van valami különleges hobbi vagy szenvedélyed, amit szívesen megosztanál?
Két szenvedélyem van az egyik az autóversenyzés a másik a gasztrómiai élvezetek. Mindkettőről szívesen és hosszan tudnék beszélni de a Rally versenyzés határozta meg az életem. Ebből a szerelemből született a vállalkozásom is.
A Sport szeretete és a sport világa iránt érzett tiszteletből a szereplők életének megkönnyítése kitűzött célommá vált.
Hogyan képzeled el a karrieredet 5-10 év múlva? Hol szeretnél lenni és ebben hogyan segít az egyetemi oktatás?
Erre nincs jó válaszom, de egyszerű se. Sok mindent szeretnék elérni több területen. Hiány pótló vállalkozásom nagy felelősség számomra hiszen globálisan szeretném összefogni a Sport világát, szereplőit, valamint eseményeit.
A rally szerelem is köt, a versenyzésben eredményes akarok lenni.
Nagy vágy még megtapasztalni a világ minden tájékán a kulináris élményeket is. 5-10 év múlva a világ tetején kell ülnöm 😊
Az egyetem – azzal amiket már az elöző kérdéesekre válaszolva is elmondtam- lehetővé teszi számomra, hogy megszerezem azt a tudást, amivel a vállalkozásom sikeressé tehetem.
Mi az a dolog, amit szerinted minden egyetemistának ki kellene próbálnia legalább egyszer?
Üljenek be mellám a jobb1-be, garantált élményt kapnak tőlem, ami benne lesz életük utolsó percében lepergő filmjükben.
Ez persze kivitelezhetetlen, hogy mindenkit én autóztassak meg de tényleg javaslom, hogy bármelyik autóversenyző mellé ha van rá mód üljenek be. Adrenalin Bomba és a mai fiataloknak ebből elég kevés jut.
Mi a legjobb tanács, amit valaha kaptál, és amit szívesen továbbadnál?
Az én esetemben talán a legjobb tanács az volt, hogy “ merj nagyot álmodni, de a kis eredményeknek örülj a legjobban “
Az egyetemen szerzett tudást, hol és hogyan tudtad alkalmazni karrierendben?
Már az első évben nyilvánvalóvá vált számomra, hogy több tárgyban is rengeteg hasznos a vállalkozásomba ültethető információt kapok az órákon.
Ahogyan azt az egyetem hírdeti is a menedzsmenthez fontos dolgokat átfogóan veszik át diákjaikkal az órákon. Kezdve azzal hogyan ismerd fel a körülötted lévő emberek szükségleteit/állapotait, hogyan kezeld őket a pszichológia, etika és szociológia tantárgyak segítségével. Folytatva azzal hogyan működtesd normálisan a vállalkozásod vagy ahol éppen dolgozol a közgazdaságtan, információs technológia, jog és szellemi tulajdon védelme, menedzsment, vállalatirányítás órák segítségével. És természetesen a marketing képzések sem maradthatnak el ahol a közönséggel való megismertetést módját adják át.