Mesterképzés (2 év) - Master’s
Menedzsment
magyar nyelven
Mit nyújt a Menedzsment mesterképzés?
Képzésünk során elsajátíthatja mindazon kézségeket és szakmai ismereteket, melyek szükségesek az üzleti életben való aktív és sikeres részvételhez.
Ezen a szakon a sikert tanulhatja meg. Azt, hogyan tud érvényesülni az üzleti életben, melyek azok a készségek, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy sikeressé váljon. Megtanítjuk üzletiesen, globálisan gondolkodni.
10 ok, amiért érdemes nálunk tanulni
- Magyar nyelven szerezhető EU-s akkreditált diploma
- Akár online is elvégezhető képzések
- Munka mellett is végezhető – az órák munkaidőn kívül zajlanak és felvételről is visszanézhetők
- Kedvező havi tandíjfizetési lehetőség
- Nincs ponthatár, nem kell emelt szintű érettségi, és nyelvvizsga sem
- Nincs felső felvételi korhatár
- Naprakész, piacképes gyakorlati oktatás
- Professzionális tanári kar – az akadémiai és az üzleti élet elismert képviselői
- Elnyertük az Év Egyeteme Díjat 2021-ben és 2022-ben Lengyelországban
- 2022-ben és 2023-ban az Év Legnépszerűbb Egyeteme lettünk Lengyelországban
Specializációk
13 választható specializáció
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
Štúdium II. stupňa (2 roky) magisterské
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
MESTERKÉPZÉS (2 ÉV) - MASTER’S
Képzésre vonatkozó gyakori kérdések
A jelentkezési űrlapot a varsovia/jelentkezes oldalon töltheted ki.
Töltsd ki az online űrlapot a szükséges adatokkal és dokumentumokkal.
A jelentkezéshez a következő dokumentumokat készítsd elő:
- Személyi igazolvány vagy útlevél
- Lakcímet igazoló igazolvány szkennelve vagy lefényképezve
- Végzettséget igazoló dokumentum szkennelve vagy lefényképezve (érettségi vagy diploma)
- Önéletrajz (később is beküldhető)
- Fénykép
Néhány napon belül jóváhagyjuk a jelentkezést. Amennyiben minden rendben beérkezett, akkor visszaküldjük elektronikus úton az aláírandó dokumentumokat. Neked már nem szükséges semmilyen dokumentumot kitöltened, ezeket az általad megadott adatokkal feltöltve küldjük vissza, így már csak nyomtatnod és aláírnod szükséges.
Amennyiben valami hiányzik, akkor hiánypótlást kérünk, melyről külön üzenetben értesítjük. A hiányzó dokumentumokat a megadott határidőig kérjük beküldeni.
Az elektronikusan visszaküldött dokumentumokkal egyidőben elküldjük a fizetési információkról szóló levelet.
Ebben kiválaszthatod, hogy:
- milyen díjfizetési módot (egy összegben vagy részletben) szeretnél választani
- milyen pénznemben (Euróban vagy Forintban) szeretnél fizetni
- és milyen formában (bankkártyás, ismétlődő bankkártyás, utalás) szeretnéd rendezni tandíjadat.
A kiválasztás után el tudod indítani a díjfizetést, amit a megadott határidőig teljesíteni szükséges annak érdekében, hogy hallgatónkká válhass.
Juttasd el részünkre a szükséges dokumentumokat papír alapon.
- Az elektronikusan visszaküldött dokumentumokat két példányban nyomtasd ki.
- Kék tollal a megfelelő helyeken írd alá.
- Készíttess a végzettséget igazoló dokumentumodról (érettségi/diploma) közjegyző által hitelesített másolatot és csatold az előbbi dokumentumokhoz.
- Juttass el a részünkre minden dokumentumot postai úton vagy FoxPost-on, vagy személyesen hozd be irodánkba.
Cím:
Varsovia Üzleti és Alkalmazott Tudományok Egyeteme Magyarországi Képviselete
1082 Budapest, Futó u. 35-37. 6. emelet
(A dokumentumok leadása nyitvatartási időben, munkanapokon 9.00-tól 18.00-ig előzetes időpont egyeztetés nélkül lehetséges. Konzultációval egybekötött személyes ügyfélfogadás csak előzetes időpont egyeztetéssel lehetséges.)
FoxPost: Budapest, VIII. kerület – Corvin Pláza
A beérkező dokumentumokat ellenőrizzük, és visszajelzünk annak jóváhagyásáról vagy a hiánypótlásról.
Amennyiben hiánypótlásra van szükség, azt kérjük, a megadott határidőig teljesítsd.
Amennyiben minden szükséges dokumentumot a megfelelő módon eljuttattál hozzánk a megadott határidőig, valamint kiegyenlítetted az első időszaki tandíjat, akkor a hallgatónkká válsz.
Külön e-mail üzenetben tájékoztatunk a legfontosabb tudnivalókról és megküldjük a hozzáférést az eLearning rendszerhez.
A részletes tanmenet itt érhető el: https://varsovia.hu/tanmenet/
Azonos szintű és hasonló tematikájú képzés (illetve a nyelv óra értelmében a nyelvvizsga) esetén van lehetőség kérelmezni egyes tárgyak elfogadását. Tehát ha más hasonló képzésben vettél részt és jelentkeznél hozzánk, akkor a releváns tantárgyak vonatkozásában kérheted a beszámítást (pl. számvitel). Ehhez szükséges hiteles leckekönyvet és tantárgyi tematikát bemutatni, valamint (formanyomtatvány szerinti) kérelmet szükséges beadni a Tanulmányi Osztály felé. A tanmenet alapján megtekintheted, hogy milyen tantárgyak mentén épül fel a képzés, az ott felsorolt tantárgyaknak megfelelő tárgyakat áll módunkban csak elfogadni.
Havi tandíj (10 egyenlő részletben): a tandíj minden hónap 10. napjáig fizetendő: őszi félévkezdés esetén a szemeszter kezdetének évében októbertől a következő év júliusáig, tavaszi félévkezdés (keresztféléves képzés) esetén a szemeszter kezdetének évében márciustól júliusig, valamint októbertől a következő év februárjáig (augusztusban és szeptemberben szünetel a díjfizetés).
Tandíj szemeszterenként (2 részletben): a tandíj őszi félévkezdés esetén a szemeszter kezdetének évében október 10-ig, tavaszi félévkezdés (keresztféléves képzés) esetén a szemeszter kezdetének évében március 10-ig fizetendő.
Éves tandíj (1 részletben): a tandíj őszi félévkezdés esetén a szemeszter kezdetének évében október 10-ig, tavaszi félévkezdés (keresztféléves képzés) esetén a szemeszter kezdetének évében március 10-ig fizetendő.
Új jelentkezőknek: Az első időszaki tandíj a jelentkezés elfogadásának időpontjától számított 8 napon belül esedékes (vagy legkésőbb október 31-ig vagy március 31-ig), a következő részlet a választott díjfizetési gyakoriság 2. részletének megfelelően.
A hallgatók szakmai gyakorlati helyüket szabadon megválaszthatják, ennek lebonyolítására minden olyan vállalkozás vagy szervezet kiválasztható, mely a szak jellegéhez kapcsolódó releváns tevékenységet folytat, és a gyakorlati idő alatt kapcsolódó szakmai betekintés és tapasztalat szerezhető. A betöltendő munkakörrel kapcsolatos alapvető elvárás, hogy a hallgató ismerje meg a szervezet általános működését, vezetés-szervezési berendezkedését és folyamatait, a működéshez kapcsolódó gazdasági eseményeket, lehetőséget adva számára az egyetemen folytatott tanulmányai során megszerzett ismereteinek alkalmazására és gyakorlására.
A szakmai gyakorlat célja, hogy a hallgatók a tanulmányaiknak megfelelő tevékenységi körű szervezetnél megismerkedjenek az ott folyó szakmai munkával, bekapcsolódjanak a napi munkavégzésbe, önállóan végezzék el a vezetőjük által rájuk bízott feladatot vagy oldják meg a felmerülő problémákat, ezáltal is tapasztalatot gyűjtve a későbbi munkaerőpiacon történő elhelyezkedéshez.
A képzés amire jelentkezel az a Menedzsment képzés (ami Menedzsment diplomát ad majd), a specializáció az nem egy különálló képzést jelöl, csak egy specifikációt a Menedzsment képzésen belül.
A jelentkezéskor megjelölt specializáció még nem a véglegesen választott specializációja a hallgatónak, azt az utolsó éve előtt még módosíthatja, ugyanis a specializáció specifikus tárgyak az utolsó 2 félévben lesznek.
Fontos tudni, hogy csak megfelelő létszám esetén indítjuk el az egyes specializációkat. (Aki olyan specializációt jelöl meg, ahol nincs meg ez a létszám, csak azok számára lehetőség nyílik egy második módosítási lehetőségre, egyébként csak egyszer lehet specializáció megjelölést váltani.)
Minden hallgató az első specializáció specifikus féléve előtt egy online meeting keretében tájékoztatást kap majd a specializációváltás kapcsán és annak határidejéről, így ezzel még most semmilyen teendője nincs, módosításra akkor lesz lehetőség. (Ettől korábbi időpontban nem is tudunk változtatási igényt befogadni.)
A jelentkezéskor kiválasztott szakirány megjelölés egy előzetes irányt jelöl, mely az Egyetem részére nyújt tájékoztatást a hallgatói igényekről. A szakirányok preferált sorrendjének meghatározására, és a sorrend véglegesítésre alapképzésnél 4., mesterképzésnél 2. szemeszter végén van lehetőség. A szakirányok kérdésére a későbbi félévek során több ízben visszatérünk, bízva abban, hogy addigra a hallgatók érdeklődési köre, és pályaorientációja is tisztábban látszik majd a tanulmányok megkezdéséhez képest. A szakirányok választásával kapcsolatban az oktatók, a szaktársak, és a Tanulmányi Osztály segítségére is számíthatsz majd.
Képzésünk nemzetközileg elfogadott, EU-s akkreditált lengyel diplomát ad. Ez azt jelenti, hogy hivatalos EU-s diplomának felel meg az Európai Unió minden tagországában, illetve a nemzetközi egyezmények értelmében még számos EU-n kívüli országban. Kérjük tekintsd meg ide kattintva a Pest Megyei Kormányhivatal hivatalos tájékoztató anyagát, ezen belül is a 4. oldalon található B szekciót, melynek legfontosabb részét az alábbiakban idézzük:
„Az európai közösségi jog hatálya alá tartozó, külföldi képesítést tanúsító okirat magyarországi elismerését az Etv. Harmadik része szabályozza. E rész rendelkezéseit kell alkalmazni minden olyan esetben, amikor az Európai Unió valamely országának állampolgára az Európai Unió valamely tagállamában szerzett szakmai képesítésével Magyarországon szabályozott szakmát kíván gyakorolni. Szabályozott szakma az, amelynek gyakorlását egy adott ország – jelen esetben Magyarország – meghatározott bizonyítvány, vagy oklevél által tanúsított képesítés meglétéhez köti. Minden tagállam maga határozza meg, hogy mely szakmákat minősíti szabályozottaknak.”
Ha a szakmád nem számít Magyarországon szabályozott szakmának, akkor nem szükséges bizonyítványod, vagy okleveled elismertetni a magyar hatóságokkal.
Szabályozott szakmának minősül például az orvos, ügyvéd, pszichológus. Általánosságban elmondható, hogy a versenyszférában, az üzleti életben kevés a szabályozott szakma, így amennyiben az egyetemünkön megszerzett Menedzsment diplomáddal szeretnél elhelyezkedni, abban az esetben nagy valószínűséggel nem szükséges elismertetned azt.
A különböző Európai Uniós tagállamokban érvényes szabályozott szakmák jegyzékét ide kattintva tekintheted meg, az Oktatási Hivatal által készített “Külföldi oklevelek elismerése az európai uniós jog alapján” című ismertetőjét pedig ide kattintva olvashatod el.
Tovább a honosításról: https://varsovia.hu/honositas/